Teodor Hrdina – Volanie: Úvod


Korekcia:
Ilustrácia: Azi (Obrázok bol prevzatý zo zdroja, ktorý povoľuje jeho využívanie na komerčné účely bez potreby uvedenia zdroja.)

Píše sa rok 2078 zem si prešla rušným obdobým plného odpadkov a tepla ale ľudi sa z toho dostali a teraz žijú úsporne. Vedci začali vyrábať rôzne vymoženosti od okuliarov ktoré zobrazujú virtuálnu realitu až po chemický priemysel úpravy génov rastu, vzhľadu. Avšak v najväčšom rozkvete Zem zasiahne epidémia choroby.

Imobilná Diurézia Odurácia Lávable, ktorú vedci skrátili na choroba I.D.O.L.. tihnutému začnú najskôr ochabovať všetky svaly v tele, čo trvá približne 3 mesiace. Potom začne človek z očí produkovať látku, ktorá sa pri dotyku s človekom absorbuje do daného človeka. Tento takzvaný producent po asi 5 mesiacoch umrie. Špeciálne komando začalo týchto producentov zabíjať lebo na konci ich vývinu vypustí telo mrak toxínu, ktorý nakazí ďalších ľudí. Akonáhle sa vedci dozvedeli, že komandá zabili posledného producenta, začali skúmať tých čo sa dostali do styku s touto látkou. Týchto postihnutých pomenovali Goul-i. A ani po 10. rokoch nezistili vedci na Goul-och nič zvláštneho. No keď sa na verejnosť dostala správa o tom, že jeden Goul spáchal sebe vraždu, a hneď po tom ako spadol z mosta sa znovu narovnal a odišiel, sa verejnosť začala búriť. No po výsluchu vedcov zistili že Goul-i sa stihli natoľko zreprodukovať, že aj normálnej rodine sa môže narodiť Goul. Po skúmaní Goul-ov americkou vládou zistili, že Goul dokáže vytvoriť takzvaného LOM čo je veľký tvor, ktorého Goul ovláda. No objavili aj to, že LOM je z hmoty, ktorú normálny človek nevidí lebo prepúšťa veľa svetla a tak ich vidia iba Goul-i, lebo majú citlivé oči. A tak zostali ponechaní zabudnutiu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s