Slavomír Majcher z Trebišova: Zurgún, planéte mieru – 2.časť Živý sen


Korekcia: Lucell
Ilustrácia: –

11.kapitola FINAL

– Som Bad Darko, prezident zjednotenej planéty Zugrún. Nachádza sa v súhvezdí Kasiopeja a je vzdialená od Zeme štyridsať svetelných rokov. Nemusíte sa nás báť, sme potomkami atlantíďanov. Táto vyspelá civilizácia existovala na planéte Zem pred tisíckami rokov. Aj keď na planéte Zugrún prežilo už tisíce generácií, stále sme pozemšťanmi. Veľmi nás teší, že sme konečne navštívili rodnú Zem našich praotcov. Po čase dorazila na Tušínske Jazero televízna spoločnosť DDFTV. Chceli ukázať celému svetu prvé stretnutie štvrtého druhu. Redaktor Jozef Pätoprstý sa snažil predrať húfom ľudí k Badovi Darkovi. Chcel s ním urobiť interview. No žiaľ, ľudia ho k nemu nepustili. Počúvali jeho príhovor.
– Našim vedcom sa podarilo vyrobiť lieky proti Rakovine, AIDS a mnohým nevyliečiteľným chorobám. Priviezli sme vám prvých sto ton z každých liekov. Žiadal by som zdravotníkov, aby prišli s motorovými vozidlami k nášmu kozmoplánu a zároveň vás žiadam, utvorte koridor, – požiadal prítomných ľudí. Hlavný štáb zdravotníkov na Tušínskom Jazere obvolal telefónom všetky najbližšie nemocnice v jeho okolí. Ku kozmoplánu prichádzali autá s červeným krížom na bočných kapotách. Bad, Mer, Stív, Tony a Orínus zmizli v útrobách kozmoplánu. Malé roboty neustále vynášali farebne odlišné škatule plné liekov. Vývoz liekov trval celú noc.
Na druhý deň veľmi veľa detí žiadalo Bada, aby ich odviezol na planétu Zugrún. Bad prikázal riadiacemu centru planéty Zugrún, aby napojili Gamatunel na ich kozmoplán. Tým, že Gamatunel napojili na kozmoplán, zugrúnčania začali zásobovať novými liekmi celú Zem. Na Zugrúne bolo nespočetné množstvo rodičov s deťmi. Mali aspoň nezabudnuteľný zážitok po návrate späť. Zugrúnčania nečakali taký nával záujemcov. Preto sa zdržali na Tušínskom Jazere celý týždeň. Po odlete zugrúnčanov nastala medzi Zemou a Zugrúnom bratská spolupráca.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s