Recenzia – Vodopád, ktorý tam nebol


Ilustrácia: fotky

V jednom článku som našla, že v Smoleniciach, presnejšie v Hlbočianskej doline, sa má nachádzať Hlbočiansky vodopád. Jediný vodopád v Malých Karpatoch a tak som sa rozhodla v jednu sobotu tam ísť prezrieť. A tak som sa vybrala autom do Smoleníc. Cez malé dedinky, ktoré po väčšinu cesty boli zahalené hmlou, ale pri Doľanoch sa hmla stratila a mne sa vyskytol nádherný pohľad na polia, lúky, kopčeky, vinice. Z cesty fotky nemám, pretože som odporca fotografovania počas šoférovania. Na počudovanie cesta ubehla rýchlejšie, ako som si myslela, ešte som sa v aute nezačala ani nudiť, a už som parkovala na námestí v Smoleniciach.

sdr

Najprv som si myslela, že je potrebné ísť zo Smolenického hradu, ale nakoniec nám v jednom obchode vysvetlili inú cestu a tak sme sa dostali na cestu s modrou značkou. I keď nám v obchode povedali, že v jesenných mesiacoch tam žiadny vodopád nie je. Neodradilo nás to. A vybrali sme po modrej značke. Rovno k vodopádu. Úprimne v Smoleniciach na túre som už bola. Ale tento výlet som potrebovala. A po ceste je kopec informačných tabúľ. Nie je sa kde stratiť.

sdr

Les a príroda bola skvelá. Tichá a príjemná. Až sme sa teda dostali k miesto, kde by mal byť vodopád. Kde bolo sucho. Nič. Len húštie. Spadnuté listy, ktoré Vám šuchotali pod nohami. A inak. Nič. Tabuľa, ktorá nám ukazovala, že tu by mal byť daný vodopád, ktorý tu je, ale iba v jarných mesiacoch. To ma ale neodradilo pokračovať na Vlčiareň.

Vlčiareň je malá dolinka pod Zárubami. A naozaj to tu vypadala skvelo. Tu sme už videli a hlavne počuli deti :). Tie sa nedá nepočuť, hlavne keď plačú. A tak sme sa nezdržali dlho. Ale takúto prechádzku odporúčam. Možno sme sa tam nezdržali dlho. A možno sme mohli ešte pokračovať v ceste a zájsť niekam ďalej. To však by som musela mať iný doprovod, ktorý by to zvládol, tento bol rád, keď sme sa otočila. A ja som bola rada, že som zase videla niečo nové. Niečo krásne.
A tak ak nemáte čo robiť a máte malé deti táto prechádzka cez lesík na malú dolinku je úžasný zážitok. Ja sa tam musím vrátiť, kvôli vodopádu.

dav

Okrem toho medzi vodopádom a dolinkou sa nachádza aj prírodná kaplnka v ktorej sa nachádza socha Panny Márie, niečo pre veriacich.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s