Recenzia- Poľsko: Energylandia 3/3


Korekcia:
Ilustrácia: fotky z miesta

Konečne sa dostávam k tretej a teda k poslednej časti recenzie o PL. Ide o zábavný park Energylandia, ktorá ma prekvapila svojou veľkosťou. Kolotočmi, ale aj dráhami od výmyslu sveta.

Energylandia sa rozdeľuje do niekoľkých sekcií. Nechýbajú samozrejme priestory s jedlom (rôznorodým, čo znamená, že ste tu mohli nájsť naozaj všetko. Od rôznych sladkých pokrmov, cez reštaurácie až po fastfood). Energylandia bola pre mňa zvláštne miesto. Najviac ma prekvapilo vstupné. Nebolo to nič hrozné. S tým, že za kolotoče vo vnútri už neplatíte. V tomto prípade by som Energylandiu vyzdvihla. Pre mladú rodinku s deťmi by som to prijala hneď. Možno zaplatíte viac za cestu, ale v porovnaní so slovenskými/rakúskymi zábavnými/vodnými parkami je to neporovnateľné. Či už výbavou parku, kde ste mali aj bazény a tobogany, ale aj zábavnými programami.

Programy, ktoré boli hneď na niekoľkých miestach. Boli tu rýchle autá, ale aj ničiace stroje, žiaľ na tomto sme sa nezúčastnili. Ale zúčastnili sme sa akrobatického vystúpenia v zóne stredoveku. A musím skonštatovať, že to bolo niečo unikátne. Ľudia sedeli pod pódium a sledovali ako sa umelci predvádzajúca na javisku. Bol to neskutočný pohľad. (Bol tu pekný akrobat, už len jeho sa oplatí vidieť. Povedali aj meno, len ja na tie mená skrátka nie som :D)

Ale prečo sme tam prišli my? Kvôli dráham. A tých tu bolo neúrekom. Dovtedy ma dráhy extra nezaujímali. Nevidela som v nich adrenalín. Po Poľsku musím skonštatovať, že mi to dalo viac akoby som čakala. Každá jedna dráha Vám dokáže zdvihnúť tlak, adrenalín a pocit strachu na maximum. Každá jedna bola unikátna (a to sme ich prešli len zopár). Nie preto, že by sme nevládali ďalej, ale preto, lebo na každej dráhe sme si museli vystáť radu. Čo bolo na hodinu státia v rade a pomalými krokmi sa posúvať dopredu. Áno. Toto bola nevýhoda. Toto bolo to čo nás nudilo. Hodina, ktorú sme zabili v rade. Ale ten zážitok to nijako nepoškvrnilo. A možno vďaka tomu sme sa dráhy báli viac :).

Najviac ma zaujala však dráha Zadra, ktorá bola veľká, obrovská. Ostré zážitky, ktoré smerovali do stredu dráhy (iba taký pocit ste mali), strmé zostupy v rýchlosti a to všetko dokopy. Ten strach, ktorý Vám nedovolil, aby ste kričali (aspoň mne). Moja spolu sediaca si to užívala inak 🙂 tá kričala stále. Áno, dráhy Vám zdvihnú adrenalín. A tu tých dráh bolo nespočetne. Verím, že sa tam ešte vrátim. A dokončím celý ten chaos park. Neskúsila som ani väčšinu jedál, čo ma mrzí, lebo niektoré vypadali naozaj perfektne. Viem si predstaviť sa tam ubytovať a užívať si danú pohodu aj v noci, musí to byť zázračné. Byť na mieste, kde sa hemžilo milión ľudí. A zrazu ste zostali len Vy a pár vyvolených.

Energylandiu odporúčam všetkými desiatimi. Bol to zaslúžený oddych, ktorý sme počas tohto predĺženého víkendu potrebovali.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s