Recenzia – Kukuričné bludisko Scary night vol. 2


Ilustrácia: internet – vzhľadom na to, že som zabudla fotiť (ach jaaj, so mnou … )

23.8.2019 sme sa rozhodli navštíviť Kukuričné bludisko vo Vlčkovciach, presnejšie udalosť Scary Night vol. 2. Jednotku sme, žiaľ, nestihli lebo sme boli akurát na inom výlete. Na miesto sme prišli niečo pred dvadsiatou druhou hodinou a prekvapilo nás koľko ľudí tam prišlo. Mysleli sme si, že bludisko ešte nie je také známe, ale mýlili sme sa. Rad na lístky bol ukrutne dlhý, ale na atmosfére to, však, nič nemenilo. Pri vchode Vás čakali prvé dve strašidlá (moderátori), ktorí Vám dali možnosť vďaka hre prebojovať sa na začiatok radu a kúpiť si lístky prednostne. Myslím, že to bolo príjemné osvieženie. A aj keď som sa osobne nezúčastnila tejto hry, hrala som ju spoločne s účinkujúcimi. Princíp hry bol jednoduchý, mali ste správne odpovedať na zvuk, ktorý Vám moderátor pustil.

Konečne sme sa dostali do bludiska. Po vystáti radu, po zakúpení lístkov, po vysvetlení, že na daných stanovištiach budú hádanky, ktoré budete musieť zodpovedať a vyplniť tajničku. Bola tma, bolo ticho, ktoré navodzovalo tú správnu atmosféru. Samozrejme, niektorí ľudia nepochopili, že v bludisku sa nemá svietiť mobilmi, baterkami a podobne. A áno, štvalo ma to. Pretože práve týmto kazili danú atmosféru Scary Night. Ale našťastie sme sa dostali mimo veľkých skupín, ktoré kazili pocit strachu a mali sme pocit, že sme v bludisku úplne samy.

Strašidlá boli super, aspoň tie čo sme stretli, zopárkrát som sa naozaj vyľakala. Ale mojím osobným strašidlom sa stal „démon“, ktorý mal veľké rohy, zvieraciu masku a štrngal reťazami. Ešte aj teraz keď si na to spomeniem mám v tele nepríjemný pocit (haha) ten bol pre mňa naozaj desivý a to nič nerobil. Len stál (haha) a štrngal.

V bludisku ste však mohli nájsť oveľa viac, Mníšku z filmov Conjuring, Conjuring 2, či Mníška. Klaun z TO, sestričku s nožom, mŕtvu nevestu, zabijaka z hororu Vreskot, ale keďže sme nenašli ostatné strašidlá neviem povedať aké postavičky by ste tam ešte mohli nájsť. Strašidlá sa dokázali veľmi rýchlo premiestniť z jedného miesta do iného. Schovávať sa v kukurici a znenazdajky sa objaviť a vystrašiť.

Oceňujem prepracovanie masiek, prípravu miesta. Čo ma však celkom zarazilo bolo, že nie na každom stanovišti bola hádanka, ktorú sme museli vylúštiť. Tiež sme asi zopár prebehli, lebo sme si ich cestou nevšimli. Možno by pomohlo, keby daná hádanka bola malým svetielkom odlíšená, aby sa jednoduchšie hľadali. Ale hádanky popritom boli vtipné a držali sa témy noci. Veľký like. Dokonca nás potešilo, že darček sme dostali, aj keď sme nemali celú tajničku vylúštenú. Čo ma osobne veľmi potešilo.

Len to ma jednu chybu, ale tá je samozrejme na moje tričko, a to, že som zabudla fotiť. Áno, nie som z tých, ktorý majú pri sebe nonstop telefón a silou mocou potrebujú všetko fotiť. Ja si rada užívam daný moment, bez toho, aby mi niečo zavadzalo v rukách, aby som len nutne potrebovala dostať nejakú fotku do zbierky.

Ale celková atmosféra Scary Night vol2. bola výborná. Skvelá! Odporúčam všetkými desiatimi.

PS: a ľudia pochopte, že ak je niekde napísané, aby ste nesvietili baterkami/mobilmi tak to skrátka nerobte. Idete sa predsa zabaviť a nie si fotiť každý jeden kút bludiska. Buďte ohľaduplní aj k tým čo si to naozaj chcú užiť (úsmev)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s