Michaela Müller – Naděje: 42.kapitola Nemůžu ji najít


Korekcia:
Ilustrácia: MichaellkaB neboli Michaela Bulíčková

Po včerejším posezení s kluky a Molly jsem se cítila jako před dvěma lety. Cítila jsem, jak mým tělem proudí energie. Energie plná života. Myšlenky na to, že bych svůj život ukončila, se rozplynuly a zmizely jako pára nad hrncem. Byla jsem šťastná.
Vyšla jsem ze svého pokoje a prošla chodbou ke schodišti, které mě zavedlo do haly. Nikdo nikde. V celém domě jako by nikdo nebyl. Všude byl klid a ticho. Hodiny na stěně ukazovali deset hodin odpoledne. Nejlepší čas zavřít se v posilovně a znovu trénovat.
Namířila jsem si to kolem obývacího pokoje dozadu k tmavým dveřím, které se lišili od ostatních. Natáhla jsem se pro kliku a chtěla je otevřít, ale zastavila mě něčí ruka. Hlavou jsem prudce škubla a podívala se dotyčnému do očí.
,,Dobré ráno princezno,” pousmál se na mě Oliver, který přede mnou stál jen v boxerkách.
,,D-dobré,” vykoktala jsem ze sebe, protože tato situace mě přiváděla do rozpaků. Jeho tělo bylo dokonalé. Každý milimetr si říkal o pohlazení.
,,Dnes ne Em,” vyrušil mě z mého slintání.
,,Co?” nechápavě jsem se na něj podívala.
,,Vím, že posiluješ a trénuješ každou volnou chvíli,” pousmál se, ,,a vím, že chceš být silná, ale to už jsi. Dnes máme na programu jiné věci. Dnes budeš poctivě odpočívat.”
,,Olivere,” chtěla jsem namítat, ale neměla jsem možnost. Hned při první námitce spojil naše rty. Mými rty a následně mnou projela příjemná elektrizující vlna.
,,Dobré ráno,” vyrušil nás mužský hlas, ,,pardon nechtěl jsem,” Oliver poodstoupil a mě se naskytl výhled na další polonahé tělo tentokrát Mattovo.
,,Klid kámo. Jen jsem Em říkal, že máme dnes jiné plány.”
,,Takhle holkám sděluješ plány dne? Hm. To musím taky někdy vyzkoušet,” ušklíbl se a pak mě sjel pohledem, ,,po ránu ti to moc sluší, Emo,” jeho oči se zastavili na jizvě, která šla díky kraťasům vidět. Dívala jsem se mu do očí a všimla si takového zvláštního pohledu, který se těžko popisuje, ,,takže si se rozhodl? Půjdeš?” po chvilce se podíval na Olivera.
,,Pozval si nás. Já jen doufám, že bude chtít i Ema,” otočil se na mě,
,,Mattova rodina má dnes gril párty a pozvali nás.”
,,Jako i mě?” trochu jsem se zarazila.
,,Ano i tebe Emo. Jsi součástí Oliverovy rodiny. Jedině co bych vám měl říct je asi to, že tam bude i tvůj otec.”
,,V pořádku stejnak s ním musím mluvit,” řekl Oliver klidným hlasem, až mě to překvapilo, ,,myslím, že je čas na snídani,” uchechtl se Oliver vzal mě za ruku a táhl směrem ke kuchyni.
,,Sedněte si něco nachystám,” pousmála jsem se na ně a začala vytahovat věci z ledničky. Když jsem se otočila. Všimla jsem si, že Matt něco šeptá Oliverovi a přitom se kouká na mě. Už včera byl divný. Jeho objetí mě dost zaskočilo a dnes ta lichotka.
,,Princezno?”
,,A-ano?” probrala jsme se z mého myšlení.
,,Děje se něco?” zeptal se starostlivě Oliver.
,,Jen jsem se zamyslela,” usmála jsem se a dál se věnovala přípravě snídaně.

***

Oliver
Po snídani, kterou nachystala Em, jsem se vydal do pokoje, kde jsem si nachystal papíry, které musím předat otci. Konečně se to hne a já budu moct bojovat za to mít Molly v pěstounské péči.
Potřebné papíry jsem si nachystal na stůl, který stál u velkého okna s výhledem na zahradu. Chvíli jsem tam stál a pozoroval Lea s Molly. Konečně vidím svoji sestru šťastnou. Její úsměv a smích je pro mě to nejdůležitější. Vidím, jak po boku Lea rozkvetla. Už z ní není ta malá holčička. Je z ní už žena.
Vešel jsem do koupelny, pustil sprchu a nechal na své nahé tělo dopadat kapky vody. Moje myšlenky se stále ubírali k Em, která pro mě mnoho znamená. Byl jsem sobec a děvkař. Nevážil jsem si ničeho a ani pomalu sám sebe. Bylo mi jedno, že nějaké ženě zlomím srdce. Měl jsem je jen pro zábavu a ukojení svých pudů. Ale jen co mi vstoupila do života ona, se rázem všechno změnilo. Můj život se díky ní obrátil vzhůru nohama.
,,Olivere?” ozval se hlas vycházející s ložnice.
,,V koupelně,” zakřičel jsem, aby mě šlo slyšet přes tekoucí vodu. Uviděl jsem, jak se dveře pomalu otevírají.
,,Nechci tě nijak rušit Olí počkám, až budeš hotový.”
,,V pořádku, Princezno. Copak se děje?” nevím proč jsem ji zastavil. V tu chvíli mi srdce říkalo, ať ji nenechám odejít. Kdybych mohl přitáhnu si ji k sobě do sprchy a celou ji zlíbám.
,,Jde o Matta,” po těchto slovech jsem hned vypnul vodu, natáhl se pro ručník, který jsem si obmotal kolem pasu a vyšel za Em.
,,Co je s ním?”
,,Já sama nevím, proč se ke mně chová tak divně. To včerejší objetí a dnešní lichotka. Nevím, co to má být. Co si o tom mám myslet,” viděl jsem její zmatenost v očích. Princezno moje kdybys jen věděla, co mi Matt včera řekl.
,,Em, to je v pořádku. Matt ti chtěl jen zalichotit. Je už takový. Lichotí snad všem ženským,” přistoupil jsem k ní a jemně ji pohladil po tváři, ,,on ti neublíží,” dodal jsem.
,,Promiň asi to přeháním.”
,,Vůbec ne. Em chápu, že ses uzavřela a žila ve strachu. Ale ty časy jsou pryč. Jsi jiná než při našem prvním setkání. Jsi sebejistá, silná a sebevědomá. Nikdo ti už neublíží,” celou tu dobu jsem se jí koukal na její krásné rty. Nemohl jsem odolat a po svém proslovu jsem ji musel políbit. Miluji chuť jejich rtů. Miluji, když její rty spolupracují s těmi mými. Toužím se jí dotýkat a líbat, ale vím, že není správná chvíle.
,,Ehm. Nechci vás opět rušit.”
,,Matte!” otočil jsem a koukal na něj s výrazem, jestli si ze mě dělá srandu.
,,Promiň, kámo. Já se jen přišel rozloučit. Musím jim pomoct s tou párty. Vidíme se tam. Zatím se mějte,” mrknul a odešel.

,,Promiň to je celý Matt,” pousmál jsem se a věnoval ji letmý polibek na tvář.

***

Stál jsem spolu s Leem venku u auta a čekal, až naše krásky přijdou. Byl čas vyrazit za Mattem. Přiznám se, že jsem měl trochu obavy ze setkání s mým otcem. Bojím se, že mě vyprovokuje a já se neudržím. Nechci, aby Ema opět viděla toho starého Olivera.
,,Můžeme vyrazit?”
,,C-co?” vykoktal jsem ze sebe a všiml si, že moje krásná princezna stojí vedle mě, ,,jistě jen nastupovat,” zavelel jsem a sám si sedl na místo řidiče. Místo spolujezdce obsadil Leo a Ema s Molly si sedly dozadu. Na nic jsem nečekal, nastartoval jsem a vyjel z příjezdové cesty.
Celou cestu jsem pokukoval do zpětného zrcátka na Em, která vypadala tak šťastně. Usmívala se a mě to dělalo šťastným. Už nikdy nedovolím, aby ti někdo ublížil, Princezno, pomyslel jsem si.
,,Molly těšíš se na Mattova bratra?” musel jsem si trochu do ní rýpnout.
,,Nech toho Olivere,” ušklíbla se a věnovala mi jeden zamračeném výraz.
,,Něco mi nedochází?” nechápavě se na nás koukal Leo.
,,Mattův bratr Dan byl hodně zamilovaný do naší Molly.”
,,To už je dávno,” protočila očima a já se nad tím musel pousmát.
,,Dan je o dva roky mladší než Molly, ale dvořil se ji jako dospělý. Nosil ji květiny, zval ji na rande, ale slečna ho odmítala,” dál už jsem radši nepokračoval, protože bych musel zmínit, že si vybrala Williema a to nechci.
,,Tak to bych si tě měl hlídat, Sluníčko,” pootočil se Leo na moji sestru a věnoval ji úsměv.
,,Blížíme se k cíly,” promluvil jsem po chvilce ticha a pomalu vjížděl na pozemek Mattovy rodiny. Už před bránou stálo plno aut, ale to bych nebyl já, abych nejel až ke vchodu.
Zastavil jsem a pomalu s ostatními vystoupil.
,,Oliver Rivers,” ozval se mužský chraplavý hlas, ,,dlouho jsem tě neviděl.”
,,Wrene. Rád tě zase vidím. Byla to doba,” přistoupil jsem ke staršímu muži a podal mu ruku.
,,Jak vidím, přivedl sis doprovod,” pousmál se na ostatní.
,,Ano. Moji sestru Molly si pamatuješ a tady Leo je její přítel a Ema,” trochu jsem se zadrhl, ,,Ema je moje kamarádka,” vyšlo nekontrolovatelně z mých úst. Ihned jsem svůj pohled stočil na ni, ale ani se na mě nepodívala. Pozdravila Wrena a věnovala mu úsměv. Skvělý Olivere, teď si to posral. Proč jsi neřekl, že je tvá přítelkyně, pomyslel jsem si.
,,Rád vás oba poznávám a doufám, že se tu budete bavit. Teď mne, ale omluvte, vidím, že na mě manželka mává,” rozloučil se s námi a odešel.
,,Emo půjdeme si dát nějaký drink,” řekla Molly, chytla Em za ruku a táhla pryč. Molly se na mě stihla ještě podívat pohledem, že jsem naprostý debil a má pravdu. Pak už jsem viděl jen jejich záda.
,,Pojď Olivere, nebudeme tu tak stát,” poplácal mé Leo po zádech.
Na oslavě jsme byli už dvě hodiny a za tu dobu se mi Em vyhýbala. Žádný tanec nic. Jsem naprostý vůl. Nevím, proč jsem řekl, že je kamarádka. Cítím k ní víc než přátelství. Ona je nádherná a chytrá žena. Přitahuje mě. V její
přítomnosti mi buší srdce neskutečnou rychlostí.
,,Olivere neviděl jsi Emu? Nemůžu ji najít,” přišla ke mně Molly.
,,C-co? Ne. Vždyť byla celou dobu s tebou.”
,,Byla, ale už dobrých deset minut není,” neváhal jsem a začal ji hledat.
Začal jsem myslet na to nejhorší. Na Tonyho Ortegu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s