23.februára ARTIOfest a POZVÁNKA na LITERÁRNE MECHECHE


Dňa 23.februára sme sa stali súčasťou festivalu ARTIOfest, ktorý tento rok len začal. Išlo o zoskupenie rôznych umeleckých smerov od tanca cez spisovateľov až po ilustrátorov. Festival kde ste mohli veľa vidieť, veľa počuť a zabaviť sa.

My s našim “ochrancom” Abdonom sme zaujali svoje miesto pri vydavateľstve Hydra. Rôznorodý festival, ktorý Vám ponúkol množstvo zážitkov. Ja a Deniska sme síce v poobedňajších hodinách boli úplne vyšťavené (kto by nebol, keď musí v sobotu vstávať o 7:00. Samozrejme, mojou chybou akosi som si zle pozrela časový rozvrh :D). Ale i tak sme po zbalení nášho stánku zostali a pozreli si ešte zoskupenie Divadlo Tandem, ktorí boli,  zároveň, aj organizátormi festivalu a tiež tam mali ukážku svojich predstavení. Ak ste ešte na nich neboli vrelo odporúčam. Sú vtipní, veľmi vtipní! A ich predstavenia Vás vždy dokážu chytiť za srdce. Neoľutujete! Celý festival sa niesol v príjemnej atmosfére a stretli sme tam aj autora z Abdonu- Tomáša Beníka, ktorý tam mal svoju čitáreň a taktiež, autora Oliver Hunt z vydavateľstva Art Floyd o ktorom sa dočítate v pripravovanom článku, ktorý bude čoskoro zverejnený.

Ale vráťme sa ešte k festivalu, kde sa objavili rôzny maliari, ilustrátori a podobne. Ľudia, čo na paieri ukazujú svet krajším. Ich obrazy boli neskutočné. Nádherné! Som neskutočne rada, že ľudia nezabúdajú a neprestávajú tvoriť.
Je skvelé vedieť, že je plno ľudí, čo sú ešte stále umelecky založení.
Teraz však z tej druhej strany. Ľudia! Ľudia, ktorí mohli obdivovať dané diela, porozprávať sa s autormi, vypočuť si niečo ohľadom vydavateľstva Hydra, pozrieť si Tandemákov a podobne, nedošli. Viem, že boli prázdniny, resp. začali. Ale naozaj jedna sobota tak veľmi zaváži? Naozaj, je to také, že sa tam odvážilo prísť iba zopár odvážlivcov? Je mi to ľúto. Ale i tak ďakujem organizátorom za skvelý festival a snáď budúci rok sa vidíme zase.

Po ďalšie, dňa 9.3.2019 v Bernolákove od 10:00-16:00, áno je to zase sobota! Vás pozývame na festival Literárne Mecheche, kde budete môcť stretnúť nie len Abdon, Amatérske príbehy, alebo vydavateľstvo Elist. Aj autorov, ktorí Vás privítajú ako pri čítaní svojich kníh, alebo autogramiáde. Tiež sa budete môcť zúčastniť a vypočuť si rôzne besedy. V jednej z nich budem sedieť aj ja (AZI). Tak neváhajte a pridajte sa ku nám!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s