Teodor Hrdina: Volanie – 1.kapitola


Korekcia:
Ilustrácia: Pixabay

Conor je chalan, ktorý chodí na 4. ročnú strednú školu v Českej Republike. Je dieťa dvoch Angličanov, čo sa rozhodli odsťahovať sa do strednej Európy. Bol vo svojej škole rád predmety vie a naviac na angličtine nemusí dávať pozor lebo aj keď sú v Česku jeho rodičia sa doma rozprávajú iba anglicky. Má 18 takže zatiaľ sa až tak o nič moc nestará. Dnes majú však záverečnú písomku z biológie a tak si cestou opakuje učivo.
Ide ako normálne okolo opustenej budovy z čias epidémie choroby I.D.O.L. a pripomína si čo sa o tejto epidémii učili na dejepise. Zrazu mu zabzučal mobil pozrel sa doň a tam videl že jeden kamoš mu píše, že potrebuje poradiť s domácou úlohou. Počas odpisovania si nevšimol ako v zlatníctve zlodeji kradnú šperky. A ako okolo nich prechádzal zrazu jeden zlodej vystrelil, strela sa odrazila od nepriestrelného skla a letela priamo do Conora a trafila ho do hlavy. Zlodeji chvíľu nemo civeli no potom videli ako sa nad Conorom vznášajú čierne čiastočky a zrazu sa postavil. Zlodej onemený hrôzou civeli na Conora, ktorý si prezeral svoje skrvavené ruky. Akonáhle to Conor uvidel začal zmetene spätkovať a zrazu mu do rúk padol náboj tiež celý od krvi. Conor sa hneď rozbehol preč. Conor nemohol uveriť že je Goul. Conor vedel veľa o Goul-och aj to že za dopadnutie Goul-a si niektoré agentúry so zbraňami účtujú vysoké sumy. Utekal do najbližšieho obchodu s oblečením chcel si kúpiť nové veci, peniaze mal a tak stačilo dať si mikinu a kúpiť oblečenie. Počas skenovania sietnice si dával dobrý pozor aby mal oči čo najviac rozšírené. Aby ho lovci Goul-ov nechytili. Vedel že domov ísť nemôže pretože keby ho lovci našli neváhali by a zastrelili by jeho rodičov len preto aby nezostali dôkazy. A tak sa rozhodol že utečie a niekde na bezpečnom mieste zavolá rodičom a povie čo sa stalo. Chcel si kúpiť oblečenie pre vysokých a aj chemické látky, ktoré na človeka reagujú tak, že daný človek začne rásť. Po úspešnej kúpe vecí a použití látok sa rozhodol že si zoberie ešte aj iné chemické látky, ktoré by mu pomohli s dočasnou kamuflážou. Cestou do svojho tajného bytu si dával pozor, aby ho nikto nevidel na plnom svetle a ani v úplnej tme. Študoval technické vedy a tak si vytvoril špeciálnu šošovku, ktorá by mu pomohla pri jeho novom živote. Bol v polovici 21. storočia takže technika spravila o krok vpred.
Potreboval sa dostať čo najskôr na mesiac tam žijú národ Čechov ktorý si vyhlásili že Goul-i majú také isté práva ako ľudia a tak sa to miesto stalo utópiou pre goul-ov. Vedel že pokiaľ by sa dokázal dostať na Pražský kosmodrom bol by v suchu. Producenti zbraní môžu pokryť malé kosmodromi no veľké ako ten Pražský neustrážia. Lebo nemajú dosť lovcov aby preskúmali všetkých. Tak sa Conor rozhodol ísť do Prahy molekulárnym defudestitizátorom , ktorý rozloží telo na molekuly a tieto molekuly prepraví na určené miesto.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s