Christie Doctor – Stratiť no vyhrať: 17.Spin off Bujará púštna party


Korekcia:
Ilustrácia: Christie

Abú Dhabí, 2015

Narodeninové oslavy či každá oslava víťazstva jazdca. Garáž je viac ako si môžete myslieť. Fabrika je srdce, manažment a výkonný pracovníci sú mozog, mechanici a ostatní zamestnanci sú bunky a červené krvinky tímu, jazdci sú samotnou krvou a garáž sú pľúcami. Stačí len dobrý nádych a do cieľa sa dostanete ľahšie. Bude mi to tu všetko chýbať. Dokonca aj olej a smrad. Rukami som prešla po bielej stene s čiernymi šmuhami, zavrela som oči a nechala som sa ešte raz unášať emóciami.
Je neuveriteľné čo sme dokázali. Dávid porazil Goliáša. Dokázali sme konkurovať najúspešnejším tímom v F1 a neboli sme pritom žiadny panáci na fackovanie. Hrali sme s nimi prvé husle. Toto bola symfónia pod naším vedením, taktom a diktovaním. Aj keď niekedy sme zatiahli falošne a vyšli sme z nôt, ale pozrite kam sme to dokázali. Hrdosť vo mne rastie. Oslavné emócie, výkriky šťastia a radosti, fanúšikovia, zamestnanci kričiaci Leonardove meno. Nie je to ozvena v mojej hlave ani som sa nezasekla v časovej slučke, stále oslavujeme. Je to smiešne, ale je to tak. Ešte stále, ani sme neprestali. Leo stihol len povinné rozhovory, prezliecť sa a pokračuje v oslavách. Otvorila som oči, pozerám ako nadšene a hrdelne spieva so svojím kondičným trénerom Aiki, mojim bratom Alexom a jeho sestrou Lenny. Sú ako opití tínedžeri, ktorí odchádzajú ako poslední z oslavy. Iróniou je, že tu sa nesmie na verejnosti popíjať alkohol. Takže všetko čo sme vypili bolo nealkoholické či pivo alebo šampanské. Už sa neviem dočkať, kedy sa napijem z dobrého vína.
„Christie!“ Alex nadšene skríkol, keď ma zbadal. Kývajú mi ako keby som cestovala vlakom ďaleko od nich. Poslala som im pusu na diaľku. Leo na mňa žmurkol.
„Poď ideme. Nenechaj nás čakať dlho!“ Znovu Alex zakričal. Pokrútila som mierne hlavou, pomaly kráčam ich smerom. Vidím ako na mňa Leo pozerá, kráčam zvodne, jemne som si rukou prešla po vlasoch a nevinne sa na neho usmiala. Jemne ma chytil za pás. Zobral mi tvár do rúk. Nekonečná radosť v jeho očiach. Hrajúce iskierky v modro-zelených očiach. Vtisol mi pred všetkými vášnivý bozk. Zostala som prekvapená z jeho reakcie. Toto si nechávame len pre seba, no na teraz to má odpustené. Zdvihol ma do vzduchu a zatočil sa so mnou. Jemne si ma privinul k sebe a pohľadil po tvári.
„Milujem ťa.“ Znovu mi vtisol bozk na pery, nebol vášnivý bol len letmý ale bolo v ňom cítiť vášeň, lásku a túžbu. Dnes budem jeho ďalšou trofejou.
„Ideme.“ Kričí po nás Aiki, nezabudol ani poriadne zatrúbiť, aby nás prebral z našej vlastnej vytvorenej bublinky. Kývol rukou, aby sme nastúpili čo najrýchlejšie. Má pravdu ak chceme stihnúť všetky párty tak sme už dávno mali byť na ceste preč z okruhu. Okrem súkromnej tímovej oslavy čo platí Omar O´Ra, tak sme pozvaní ako hostia do Abby Longue. Kam musíme ísť čo najskôr, pofotiť sa, vypiť pár drinkov, urobiť pár rozhovorov a potom sa môžeme presunúť na našu súkromnú párty.
Leo sa spolu s Aikim usadili dopredu ja s Alexom a Lenny dozadu.
„Prečo musím sedieť v strede?“ Zvedavo som sa spýtala Alexa. Pokrútil očami, on vie ako neznášam veľmi sedieť vzadu aute a hlavne strede. Cítim sa tu klaustrofobicky, pritom ňou netrpím.
„Pretože si z nás najštíhlejšia a navyše pre tvoj veľký zadok sa toto miesto hodí najlepšie.“ S veľkým úsmevom a iróniou mi odpovedal. Pokrútila som hlavou.
„To ti veľmi pekne ďakujem.“ Zahrala som urazenú. Alex ma bratsky objal okolo pliec. Milujem jeho podpichovanie, túto svoju stránku príliš často neukazuje. Vidieť Alexa niekoho podpichovať alebo hovoriť s iróniou je výnimočné. Práca ho naučila byť drsným a formálnym. No v súkromní je iný, ale už to nie je ten detský, malý Alex.
„Kam ideme teraz?“ Lenny sa zvedavo spýtala.
„Cez trať si to skrátime do hotela a potom sa pôjde žúrovať.“ Nadšene odvetil Aiki.
„Pozdravíme fanúšikov,“ Leo sa s mobil otočil na nás.
„Čo?“ Prekvapene som zareagovala. Vôbec som takúto spontánnu reakciu od neho neočakávala. Je tak natešený z úspechu, že zabúda na všetky svoje zásady a ochrany súkromia ako to on nazýva. I keď viac krát som ho videla natáčať videá s nejakými komentármi k závodom, ale nikdy ich nepublikoval. Nemal to za potreby. Nechával si ich pre seba. Chránim súkromie. Chránim nás dvoch. To boli jeho klasické odpovede. Teraz však chápem prečo to chce spraviť a s akým úmyslom. I keď viem, že tak si ventiloval frustrácie, nervy alebo chcel povedať čo nemohol.
Milo sa na mňa usmial so žmurknutím. Viac nemusí povedať. Otočil sa pred seba, neisto pozerá do mobilu upevnenom na selfie tyčke. Aiki stíšil hlas na pustenom rádiu.
„Myslíte, že to pôjde?“ Zvedavo sa spýtal, keď prehadzoval nastavenie na dotykovej obrazovke fotoaparátu.
„OH, ahojte, všetci!“ nadšene zakýval do kamery na mobile, „tento deň patrí medzi moje najobľúbenejšie dni v mojom živote aj kariére. Dokázal som vyhrať titul majstra sveta, o tomto momente som sníval odvtedy čo som prvý krát sadol za volant. Wau. Je neuveriteľný pocit byť majstrom. Wau!“ Nadšene skríkol. Rukou si zahrabol vo vlasoch. „nedokázal by som to bez podpory mojej priateľky Christie, mojej rodiny, tímu, kamarátov a hlavne vás fanúšikov. Cením si vašu podporu, vašu priazeň, cítil som ju celú sezónu. Dodávala mi energiu, vtedy keď som ju potreboval najviac. Motivovali ste ma zdokonaľovať sa. Boli ste neuveriteľnou hnacou silou. Neviete si predstaviť ako som vám vďačný. Tento titul patrí aj vám. Tento deň bol pre mňa náročný, tak ako celý víkend. Tvrdé súboje s Jäggerom a tak isto aj s Jaimim. No dokázali sme to. Ako vidíte práve sa presúvame na ďalšie oslavy. Chcú ma prekvapiť,“ zakývali sme všetci nadšene do kamery. Leo s ňou potočil tak, aby nás bolo všetkých vidieť. Okrem nás sa do kufra ešte stihli natrepať aj dvaja mechanici. Toto video bude určite najpozeranejšie do druhého dňa a bude kolovať po všetkých sociálnych sieťach a nielen tam. „neskôr sa pridá aj celý tím.“ Ešte viac nadšene kričali mechanici a Aiki, ktorý pridáva hlas na rádiu. „Veľmi vám ďakujem, vidíme sa čoskoro a medzitým,“ spolu s Alexom začíname pomaly tancovať na prvé tóny pesničky.
Veľmi dobre ju poznáme. Niekoľko krát sme ju spievali počas karaoke. Patrí nielen medzi moje, ale aj jeho obľúbené pesničky. Budem spievať, aj keď sa to skôr dá nazvať ako príliš snaživý pokus o vydanie tónu a nespôsobenie trvalého poškodenia sluchu. No je mi to jedno. Nadšenie, radosť a šťastie vo mne hrajú tak naplno a divoko, že je mi dnes večer totálne jedno čo sa stane. Leo pomaly ukazovákom diriguje. „ta-ta-ta- ta- ta- ta- ta- ta.“ Ozývalo sa celé auto. Ako sme na plné hrdlo všetci spievali. Ja v strede divoko tancujem rukami. Chcem sa zabávať, tancovať. Potrebujem to ako soľ, vyvetrať hlavu a prestaň myslieť aspoň na chvíľu na starosti a problémy. Dnešný večer a aj zajtrajšie ráno je na to ako stvorené. „ta-ta-ta-ta.“ Alex sa naklonil ku mne.
„Lay where you’re laying
Don’t make a sound
I know they’re watching
Watching…….“
„Hlasnejšie!“ Zakričal Leo, s Alexom spievame tak ako nám hrdla stačia. Toto je to čo potrebujem. Mechanici, ktorí sedia v kufri a sú od nás oddelení klietkou, sa k nej natlačili. Auto nadskakuje tak ako oni skáču. Je to neskutočne cítiť. Pravdepodobne vyzeráme ako z Harlemu alebo Queensu, kde chodili v 90. rokoch chalani s vytunningovanými autami, naplno pustenou hudbou a keď zastavili tak im auto mierne pohupovalo. Presne tak vyzeráme, som si na sto percent istá. Je mi to jedno! Leo opäť so selfie tyčou natáča všetkých. Teraz prichádza to najlepšie. Zhlboka sa nadýchnem. Potrebujem silu a veľa čerstvého vzduchu na refrén.
„You
Your sex is on fire…..“ S Alexom sme priam ziapali a nie spievali. Vidím ako Leo stišuje trochu hudbu.
„Vidíme sa neskôr. Čaute všetci.“ Zakýval do kamery, to isté sme s veľkými úsmevmi na tvári zopakovali.
„Leo. Leo. Leo. Leonard.“ Začala som sa smiať tak, že mi vyhŕkli až slzy. Mechanici v kufri si stihli za pár sekúnd vytvoriť vlastnú párty. Naplno povzbudzujú Leonarda ako keby jazdil. Momentálne sa cítim ako v kotly na hokejovom štadióne.
Nenápadne som sa pozrela von oknom. Ľudia si nás fotia, kamerujú. Nechcem počuť tie otcove komentáre, keď to uvidí. Šťastie, že to nemáme ďaleko do hotela.

Hotelová párty
Niečo po polnoci

Už toho dnešného presúvania z miesta na miesto mám priamo nad hlavu. Ak to nebolo asi milión krát tak ani raz. Zas sedím v aute a idem niekam inam z krásneho prostredia pobrežného Yas Links Golf Club sa konečne dostaneme na súkromnú majstrovskú párty. Chvalabohu, že už sa presúvam posledný krát a medzi ľudí, s ktorými som prežila neuveriteľné šialený rok. Neviem sa dočkať ako sa prestanem pretvarovať a začnem byť samou sebou. Silno držím Lea za ruku, priam som na jeho ramene nalepená. Jemne ma druhou rukou hľadí po ruke. Jemne som položila hlavu na jeho rameno.
„Si unavená?“ Nežne sa ma spýtal, zadívala som sa mu do očí. Pohľadil ma prstom po končekoch brady. Pokrútila som hlavou. V žiadnom prípade nie som unavená! Moje vnútro kričí od samej radosti. Jeho ochranársky pud sa však nezaprie. Viem kam s touto otázku smeroval. Môj ochranársky princ na bielom koni. V podstate na čierno-bielom a nie na jednom, ale na niekoľko stovák. Žmurkla som na neho a zahryzla si do spodnej pery. Tomuto neodolá. Vrhol sa lačno na moje pery ako vyhladovaný vlk na bezbrannú ovečku. Tvár mi zobral do rúk, každý jeho bozk je ešte viac vášnivejší. Jemne ma prehýba dozadu. Chytil ma tak, aby som nespadla. Pootvorila som mierne oči, jemne ho odtlačila rukou. Očami som mu naznačila, že tu nie sme sami. Zahanbene sa usmial, ako keby sa mi chcel ospravedlniť. Za toto sa nemusí. Ak by bolo na mne tak nedbám, no chudák šofér. Trauma na celý život a navyše mali by sme opletačky aj s mravnostnou políciou.
Obaja sme sa posadili ako slušní ľudia, nateraz sa dotýkame len končekmi prstov. Obaja v sebe zadúšame smiech. Nenápadne som sa pozrela do spätného zrkadla umiestneného na prednom skle. Vodič je viac červenší než my dvaja dokopy. Neviem kam sa má pozerať, tuším aj zadržiava dych. Očividne nie je na takého prejavy zvyknutý. A to sme ani moc nepili. Len pár pohárov šampanského. Nič viac. Mám pocit, že začal odratúvať posledné sekundy do hotela. Naklonila som sa k Leovi.
„Ver mi,“ že na túto jazdu s nami nikdy nezabudne. Väčší zážitok ako keby si ty šoféroval.“ Pošepkala som mu. Ešte viac zadúša smiech. Leo vybuchne keď nás nik nebude vidieť. Auto zastalo presne pred zadným vchodom do hotela, tak ako sme sa dohodli. Nechceme, aby nás videli novinári a papparazzi prichádzať. Leo mu podal peniaze a rýchlo sme vybehli z auta. Už počas cesty k hotelovému bazénu sa naplno smejeme. Naše správanie nám pripomína detinské chovanie pubertiakov. Zastali sme pár metrov, pred vstupom na párty. Nielen hudba sa ozýva celým priestorom. Pozreli sme sa na seba so širokým úsmevom. Na jeho pripravenú nastavenú ruku som položila moju.
„Na kráľa a kráľovnú sa vždy čaká.“ Dodal s úsmevom. Doširoka som sa usmiala. Svižnými krokmi som sa nedočkavo rozbehla. Ťahám za sebou Lea. Nenápadne som sa cez rameno na neho pozrela s úsmevom. Je tak krásny. Rýchlo som sa pozrela pred seba, aby som nenabrala sklené dvere alebo niečo iné či niekoho.
S údivom pozerám okolo seba. Všetci sa tu dokonale bez nás zabávajú. Ani si asi nevšimli, že chýbame. Je tu nespočetne veľa ľudí. Naši mechanici, celé vedenie, niektorí naši sponzori, ktorí sú blízky k Omarovi a tak isto aj pár jazdcov z iných tímov. Vidím tu Heikkiho, Jaimeho i Whitehalla. Z diaľky mi kýva Alex spolu s Tonym. Tony v rukách zviera nealkoholické pivo, už niekoľko rokov nepije. Prestal potom ako sa takmer stal závislým a hrozil mu vyhadzov z práce a protialkoholické liečenie. Alex ako zvyčajne s pohárom whisky. Odkývala som im. Chcela som Lea chytiť za ruku a zobrať so sebou. No keď som sa obzrela tak ho mechanici brali na ramená a cestovali s ním ako s najväčšou rockovou hviezdou. Aj Steve Tayler či Axel by mu mohli teraz závidieť. Jeden mu nasádza tímovú čiapku na hlavu, od ďalšieho berie do rúk veľkú fľašu šampanského. Ruka hore noha v torte. Pomyslela som si.
Využila som, že prišla hlavná hviezda večera a nenápadne sa predieram cez ľudí k môjmu bratovi.
„Vitajte!“ S otvorenou náručou ma víta Omar, ktorému alkohol dobre stúpa do hlavy. Vidím na ňom, že čo to popil. Nech si nemyslí, že ma tu začne družne a bratsky objímať. Nacvičeným úsmevom som ho pozdravila naspäť. Položil mi ruky nežne na ramená, nenápadne mi dal bozk na líca. Necítim sa príjemne. Je mi to odporné. Prosím kde je niekto? Alex? Leo? Tony? Nenechajte ma s ním samú? Prosebne blúdim pohľadom kde sú. Nikde nikoho. „kde ste boli doteraz? Už sme sa vás nemohli dočkať?“ Zvedavo sa vypytuje.
„Mali sme ešte povinnosti v Abby. Nedalo sa nám skôr. Leo je teraz veľmi obľúbený.“ Hrám sa na hlúpučkú a snažím sa nájsť únikové cestičky. Očividne má moje kroky prečítane. Spravím krok doprava a on to zapakuje. Už by nemal toľko piť.
„Leo! Leo! Leo!“ Všetci nadšene skandujú jeho meno. Vďaka ti, bože. Pokiaľ sa nepozerá som mu nenápadne zdrhla. Obzrela som sa pre istotu či si nevšimol moju neprítomnosť. Od čašníka som si zobrala nie jeden, ale rovno dva poháre šampanského.
„Prečo dva?“ Zvedavo sa ma spýtal Tony. Obzrela som sa ešte raz. Fuf. Vydýchla som si. Jeden pohár som do seba okamžite kopla a obratom ho vrátila na stand by stôl pri nás.
„Na toto.“ Odvetil mu Alex. „Omar je na ňu príliš veľký oriešok.“ Ironicky dodal. Znechutene som na neho zahliadla. „neber to osobne sestrička, ale ide po tebe.“ Ďalší posmešok na moju osobu. Môj starý Alex. Pokrútila som hlavou.
„To by si mal dať Leo na neho pozor.“ Pridal sa už aj Tony.
„Za toto si s vami nepripijem.“ Urazene som sa na nich pozrela a opatrne som si priložila pohár k ústam. Budem s nimi hrať túto hru.
„To by si nespravila?“ Podpichol ma Tony so širokým úsmevom, aj napriek neskorej nočnej, pomaly už aj rannej, hodiny nestráca na energii. Vyžaruje z neho na kilometer. Mykla som plecami, odvrátila som zrak. Keď mám byť urazená tak dokonale.
„No tak sestrička, páčiš sa mu. Mala by si to využiť a zabezpečiť sa.“ vypleštenými očami som sa pozrela na Alexa. Toto snáď nemyslí vážne. Otvorenými ústami sa pozerám na neho.
„No nielen seba, ale aj mňa,“ Širokým úsmevom dodal Tony, „mysli na moju rodinu. Stanem sa druhý krát otcom. A ozaj aj na tím.“ Dokonale sa do mňa pustili. Ako také supy.
„Predstav si to Tony,“ Obrátil sa na neho, „moja malá sestrička ako Omarova žena, koľká by si bola v poradí?“ Otázku a pohľad namieril smerom na mňa. Prekrútila som očami. Už to preháňajú a riadne. „to je jedno. No predstav si to, koľko financií by mal tím.“
„Ani nevrav. To by bolo super, nemyslieť ako a kedy použiješ. Fakt nič necítiť k tomu úchylnému Arabovi?“ Zvedavo sa na mňa otočil Tony, teraz však na ňom vidí, že to myslí vážne.
„Na zdravie.“ Zdvihla som pohár do vzduchu. Čakám kedy sa pridajú, skáčem pohľadom z jedného na druhého. Pochopili ma aj bez odpovede. Poháre a fľaša zaštrngotali. Pri tom zvuku sa nám vyčarovali úsmevy od ucha k uchu. Vrhla som sa okolo krku Tonymu.
„Toto je kurva dobrý deň.“ Zakričala som nahlas, druhou rukou som objala brata okolo krku. „chlapci moji zlatí milujem vás!“ Znovu som zakričala. Pozerajú na moju radikálnu zmenu nálady. Z urazenej paničky k divokej party dive. „ruka hore, noha v torte.“
„Torta tu ešte nie je.“ Znovu ma sarkasticky podpichol Alex. Pobozkala som ho na líce. „Preboha, čo to robíte?“ Skríkla som od strachu a úžasu. Alex ma chytil za jedno nohu a Tony za druhú. Zdvihli ma do vzduchu. Nie je len Leo rockovou hviezdou ale aj ja. Ruky som hrdo naťahovala k hviezdam. Tento pocit. Byť tak blízko k nim, takmer sa ich dotýkať a pritom byť stále nohami na zemi.
„This summer’s gonna hurt like a motherfucker
Fucker
This summer’s gonna hurt like a motherfucker
Fucker……“
Presne táto pesnička ma teraz vystihuje. Nie len leto, ale deň, večer a celý rok…..
„I see her dancing in the streets
Sipping champagne on the beach
So expensive when she eats
‘Cause she’s so fancy
I see her when I go to sleep….“ Leo ku mne načahuje ruky. Nielen rukami, ale aj celým telom tancujem. Chalani ma musia dobre držať aby som nespadla. Takmer sa dotýkame s Leom rukami. Podal mi fľašu šampanského. Plnými dúškami sa z nej napíjam. Toto som potrebovala! Vypnúť a zabávať sa celú noc až pokiaľ nebude svitať.
This summer’s gonna hurt like a motherfucker.
Leo ma chytil, opatrne nás dali dole. Nachádzame sa presne v strede natešených ľudí, je to niečo neuveriteľné! Toľko pozitívne energie a zábavy. Je to viac ako splnený sen. Je to život, ktorý chcem prežívať dokola. S Leom si hľadíme do očí. Toto nie je len o nás dvoch. O dvoch bláznoch čo milujú jazdenie do kruhu, toto je o všetkých okolo nás. O tíme! Toto patrí všetkým, nielen jednotlivcom. Ja nie som teraz dôležitá, oni sú! Bez nich by sme to nezvládli a nedokázali. Jeden za všetkých, všetci za jedného. Jeden za titul, všetci za titul.
Táto noc je o nás všetkých. O F1 SuccsLion Racing Team.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s