Chakakeb – súboj postáv


Dňa 26.3.2017 o 10:00 sme na festivale Anime Show a Game Expo predstavili spoločenskú hru CHAKAKEB. Chakakeb je hra z časopisu Abdon. Princíp hry je jednoduchý. Každý z hráčov si vyberie postavu (figúrku), ale neukazuje ju ostatným hráčom. Jeho úlohou je pomocou kariet, taktiky dostať svoju postavu do cieľa. Takto to skončilo. Ale čo tomu predchádzalo? Ako sme sa k tomu dostali?

Na jednom z mnohých pracovných stretnutí sme riešili prednášku na festivale. Samozrejme, sme sa bavili o tom, že by to chcelo niečo .. niečo nové. A takto vznikol nápad s hrou. Áno, ako nápad to znelo vynikajúco. Prevedenie do reality išlo o niečo ťažšie. Ako prvé sme museli vymyslieť aspoň ako takú predstavu hry. Princíp hry. Čo z nej bude, ako bude vyzerať. Pokiaľ sme dostali prvé nápady. Začalo sa pre mňa to horšie. Čítanie každého jedného čísla Abdonu, všetky čísla, všetky príbehy. Vybrať postavy na figúrky, vybrať pozadie pre plán hry atď. Pomaly sme sa posúvali ďalej. Pomaly sa hra dostávala do nejakej sféry reálneho predstavenia a vytvorenia. Ale prišiel iný problém. Po prebdených nociach spolu s Deniskou sme začali uvažovať kto nám ju pomôže dať do vizuálnej formy. A nakoniec sme prišli na Emu Počubayovú, ktorá ochotne nám nakreslila postavy, aj plán hry. Neskutočná vďaka. ďalšie ďakujem patrí tlačiarni Anwell Bratislava za tlač kariet, plánu hry a ostatné súčasti a LaseGRay za všetky drevené súčasti v hre.

Myslím, že hra sa na festivale prekonala. Prišli ľudia, víťazka si vybrala výhru. Skrátka neuveriteľný pocit. 🙂
Ale vždy sa ďakujeme ľuďom, firmám a podobne. Ale zabúda sa na tých najdôležitejších. Bez nich by hra nevznikla. Nikdy. Tými najdôležitejšími osobami v tejto hre neboli ľudia, ktorí hru vytvorili, nakreslili či vytlačili alebo vyrezali. Boli to Tí ktorí napísali príbehy. Boli to Tí v ktorých hlavách vznikli svety a postavy, ktoré sa perfektne hodili do našej hry. A verte mi. Nebolo jednoduché nájsť tie rpavé postavy. Z neskutočných príbehov nájsť tie, ktoré budú neodolateľné príbehy plné emócií, ktoré Vás vtiahnu do deje. Vďaka nim vznikol Chakakeb – súboj postáv.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s