Jake Kyso James: Bratstvo Elementov –11.kapitola


Korekcia: Liškodlačka
Ilustrácia: –

Nicol sa už dostávala k obrovským úpätiam hôr. Fúkal tam strašný vietor, čo mohla byť aj Anthonyho práca, keďže si vybral život v horách. Zbičovaná chladným vetrom sa dostala až k cieľu. Domec, postavený z dreva, statočne odolával náporom vetra z okolia. Celkom premrznutá dorazila až k domcu. Stúpila si na prah dverí, keď sa zázrakom otvorili vo chvíli, keď siahala po kľučke. Vo vnútri bolo príjemne teplo. Jej telo si ešte poriadne nezvyklo na zmenu tepla a tak ňou trochu zatriaslo.
„Prečo si sem prišla?“ spýtal sa Anthony sediaci v kúte, čítajúc noviny.
„Kvôli odpovedi.“ Nicolina studená odpoveď prinútila Anthonyho sklopiť noviny a postaviť sa z vlneného kresla, v ktorom si robil pohodlie do jej príchodu. Podišiel ku kanvici a zalial si čaj.
„Akej odpovedi?“ spýtal sa celkom pokojne.
„Kde je Paul?“ otázka preletela miestnosťou ako rana.
„Neviem.“ Anthony nemal náladu na dlhé rozhovory, preto len stručne odbil Nicolinu otázku a odpil si z čaju. Nicol sa ale nedala len tak odbiť.
„Nežiadam ťa o tak veľa, len o túto jednu odpoveď.“
„Nicol, ja neviem na túto otázku odpovedať.“
„Čo ak je severozápadne odtiaľto?“ nedala sa. Anthony už celkom strácal trpezlivosť.
„To je to posledné miesto, kam by došiel. Poznám to tam. Je tam nuda.“ Ďalší dúšok čaju napĺňal jeho telo teplom a liečivými látkami. Nicol sa zajagali oči.
„Čo tam je?“
„Matkin kláštor. Sestry, ktoré sa len modlia. Proste nuda,“ odvrátil sa od nej a hľadel tým smerom.
„Dobre, i tak skúsim šťastie tam. Veľmi si mi nepomohol, ale i tak ďakujem.“
Anthony sa letmo pozrel, ako odchádzala. Žeby mala pravdu a Paul je tam? Nech, aspoň nikomu neublíži. Jeho smutný pohľad stále lemoval ten smer . Veď aj on sám sa tam objavil, hlavne aby zabudol. Čo prinútilo Paula usadiť sa v kláštore? A prečo nad tým vlastne premýšľať, veď neviem, či sa tam vôbec nachádza. Môže byť kdekoľvek. Ale tiež môže byť pravda, že Nicol má zrejme pravdu. Paul v kláštore, tá myšlienka je na smiech. Ale tiež bolo zrejme na smiech, keď tam bol on sám.

James sa prebral na posteli. Izba zívala prázdnotou. V podstate sa nachádzal v Katherininej izbe, pretože on väčšinou spával pod vodou. Odhrnul si perinu z tela a naboso v spodnej bielizni sa pobral do kuchynky. Katherine zase niečo varila. Vlastne sa dalo povedať, že ho do kuchyne prilákala vôňa jedla. Dorazil tam tak potichu, že si to ani nevšimla, iba pokračovala vo varení.
„Ako dlho som spal?“ spýtal sa. Odpoveďou mu bol smiech. Mala taký sladký smiech. Práve jej smiechom si ju získal. Nepotreboval nato ani schopnosti. Podmanil si ju jednoducho láskou.
„Priláka ťa sem vôňa jedla a ihneď sa pýtaš, že ako dlho si spal? Si celkom vtipný.“ Katherine sa otočila a usmiala sa naňho. Úsmev frajersky opätoval.
„Prepáč. Máš pravdu, som hladný. Ale aj by som chcel vedieť odpoveď na moju otázku,“ vystrúhal tajuplnú grimasu, ktorá naznačovala skrytý záujem aj hanblivosť zároveň. Katherine jeho výraz tváre ešte väčšmi pobavil a schuti sa na ňom rozosmiala.
„A čo keď ti tú odpoveď nedodám?“ spýtala sa so šarmantným úsmevom, aký dokáže milujúca žena vykúzliť svojimi perami. James na ňu prenikavo pozrel.
„Tak potom z tejto miestnosti neodídeš!“ pohrozil jej a jednou rukou ťahal vodu z umývadla. Katherine trochu vystrašene sledovala, čo sa chystá robiť. Vodou zatarasil dvere za sebou.
„Vyhrážaním nič nedosiahneš,“ povedala a vyhrnula si rukáv, ktorý odkrýval strašnú popáleninu na pravom pleci. James sa tam pozrel. Ihneď sa mu rozochvela ruka, neschopná udržať silu vody pod kontrolou, ktorá sa vzápätí rozliala po dlážke. Zamočila obom nohy.
„Prepáč mi to. Už som zabudol, čo sa vtedy stalo. Urobil to Cameron a všetci sme povedali, že nebudeme používať naše schopnosti na druhých.“
„A náhle sa odtrhnete z reťaze, keď sa ukáže Paul. Možno viete tie sily kontrolovať, no neviete sa ovládať. Veď si ho skoro zabil s nevinným človekom, ako som počula od Chelsea. S jej sestrou Nicol. Prečo ste sa nedržali Damienovho plánu si ho udobriť a učiť ho využívať schopnosti?“
Neodpovedal. Prikývla. „Jasné, radšej ho zabijete a svoje dary si tak odoberiete za pomoci vraždy. Ja ale vraha nechcem. Ja chcem obyčajného manžela. Sám si povedal, že s tvojím otcom to bola nehoda, no s Paulom je to ako so štvanou zverou. Jediné, čo od neho potrebujete je jeho krv, aby mohla pošpiniť zem a tým okamihom, kedy poslednýkrát vydýchne, ukončí vaše trápenie. Voda ťa natoľko fascinovala a manipulovala s tebou, že sa jej chceš vzdať? Porozmýšľaj,“ odvrátila sa mu chrbtom. Toto vážne nečakal.
Vyšiel z domca a zamieril k mólu. Drevo pod jeho chodidlami mierne zavŕzgalo, no jeho zvuk ignoroval a dokráčal až na provu móla. Vystrel pred seba pravú ruku dlaňou k moru a sústredil sa. Hladina vody sa poľahky zavírila a pomaly sa dvíhala k Jamesovej vystretej ruke. Paul už vo vode nie je. Môže byť kdekoľvek. Zrakom prečesával okolie. Nebola po ňom ani zmienka. Ako by som ho mohol nájsť práve tu v okolí, určite je na kilometre ďaleko. Pomaly sa stmievalo a tak skočil do vody. Katherine ho pozorovala z okna. Nevšímal si jej pohľad a plával na východ.
Dúfal, že ju nájde a nemýlil sa. Schádzala z kopca zababušená do svetra a preskakovala z nohy na nohu. Zima ju nútila sa chvieť a nepozerať pred seba. Hlava sklopená nadol pozorovala, či náhodou niekde nezakopne. Náhle ale zastala. Voda sa podivne vlnila. Prečo sa tým zapodievala, veď predsa fúka vietor, ktorý čerí hladinu. No keď urobila prvý krok, voda šplechla a zjavil sa James. Masívne zhíkla a ustúpila, aby mohol vyjsť na chodník k nej. Nemotorne sa vyštveral z vody, ktorá mu stekala po nahom hrudníku, čo ju ešte väčšmi rozochvelo.
„Čakal som, že ťa stretnem týmto smerom,“ usmial sa.
„Špehuješ ma?“ nedala sa Nicol a úsmev mu neopätovala. Úsmev mu rýchlo zmizol.
„Nie, ale očakával som, že zájdeš za informáciami za Anthonym. No ako poznám svojho brata, nič ti nepovedal,“ kradmo sa pousmial a pozrel na ňu. „No chcel som sa hlavne ospravedlniť, za to, čo sa stalo na útese. Chcel som sa zbaviť svojich schopností a zaútočiť na Paula natoľko, že som sa neovládol a zaútočil som aj na teba.“ Smutne sa odvrátil.
„Aj na mňa? Smeroval si priamo na mňa. Paul sa za mňa postavil, aby ma upokojil.“ Jej odpor bol evidentný a pobrala sa dopredu. James neváhal a nasledoval ju.
„Pochopiteľne, že mi neveríš, bola to moja chyba.“
„To bola.“ Zrýchlila, no aj James pridal do kroku.
„Kam máš teraz namierené?“ spýtal sa celkom pokojne.
„Predstav si, no Anthony mi predsa len niečo povedal. Keďže mu však neveríš, zbytočne ti budem o tom hovoriť,“ povedala a ukázala mu silený úsmev. Nezastavila sa a pokračovala ďalej. James zastal a len sledoval jej kroky. Keď sa mu vzdialila z dohľadu, skočil opäť do vody.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s