Christie Doctor: Stratiť no vyhrať -3 Spin off Prvé motokáry


Korekcia:
Ilustrácia: Christie

„Margareth, toto patrí medzi zaplatené faktúry,“ Edward podáva svojej mladej asistentke spis do rúk, „prosím, nezabudnite aj druhej strane poslať potvrdenie, nie ako minule.“ Pripomenul jej chybu, ktorej sa dopustila pri poslednej archivácií. Táto banálna chyba narobila Allisonovej firme viac problémov ako si vedel predstaviť. Niekoľkomesačné ťahanice a problémy. Pre jedno potvrdenie. Margareth mu prikývla. Sama si uvedomuje, že ďalšie pochybenie si už nemôže dovoliť. Stolička pod ňou sa už dosť kýva aj bez toho.
„Pán Allison, toto vám priniesol pred chvíľou poštár.“ Margareth položila veľkú bielu obálku na stôl pred zamestnávateľa. Na vrchu je umiestnené logo spoločnosti Linden – obrys lipového listu. Obchodná spoločnosť Linden sa zaoberá spracovaním a distribúciou recyklovaných papierenských výrobkov, tesne pred krachom. Už viac ako dva roky sa nachádza v červených číslach a o jej výrobky nie je žiaden zákaznícky záujem. Edward sa začal o nich zaujímať potom, čo videl inzerát na odkúpenie spoločnosti. V ich portfóliu vidí veľký potenciál. Stačí ho len správne predať. Mnohí investori by o akvizície do spoločnosti ani neuvažovali, on však nepatrí medzi nich. Vloženie kapitálu do Linden je teraz čírym bláznovstvom, o pár rokov mu však bude prinášať veľké zisky. Rukou si pritiahol obálku. Margereth ešte stále stojí pred ním. Pozrel sa na ňu pohľadom Vy tu ešte stále čakáte a na čo?
„Margareth môžeš odísť a ak by ma niekto dnes hľadal tak nie som tu.“ prikývla mu.
„Ale oci, ty si tu.“ spoza konferenčného stolíka sa nahlas ozvala Christina detským hlasom obkolesená potrebami na kreslenie. Margareth sa koketne zasmiala.
„Slečna, to sa tak hovorí.“ Margareth jej milo odvetila. Margareth sa od prvého dňa snaží zaujať Edwarda Allisona. Využíva na to každý spôsob aký sa jej naskytne. Do práce sa doslova fintí, aby vyzerala dokonale a ukradla si jeho pohľad čo i len na chvíľku. Po pracovnej chybe čo sa jej podarila, sa bála, že stratí svoje miesto. Tak ešte viac svoju snahu zväčšila. Uvedomuje si, že táto práca a práve Allison je vstupenka do iného, bohatého sveta plného luxusu a blahobytu. Chcela by si užívať status milenky, žiadnej manželky. Byť tá zlá, vášnivá slečinka čo splní každú jednu túžbu. Keď uvidela akou hrdosťou a pýchou prichádzal dnes do práce s tým malým zvedavým dievčiskom pochopila, že musí túto šancu využiť. Pomaly si kvokla ku Christine. Tá si pohmkáva pesničku Maria od Rickyho Martina, pri každom jej hraní v rádiu alebo v televízií tancuje a spieva ako bláznivá, bez povšimnutia si naďalej kreslila. Margareth na tých detských škrabancoch nič krásne ani zvláštne nevidí. Nemohla by robiť v škôlke alebo škole a chváliť deti za takéto výtvory. „To je krásne.“ falošne jej pochválila výkres. Christina ju dokonale odignorovala a odtiahla sa od nej.
„Margareth prosím, prineste mi kávu a malej džús a nejaké čokoládové sušienky. Ďakujem.“ už aj Edwardovi jej prítomnosť vadí. Margareth sa pozrela na oboch zbohatlíkov. Tá malá si kreslila a stále si pohmkávala pesničku a on? Nevenoval jej ani jediný pohľad. Jej plán zlyhal na plnej čiare. So sklopenými ušami odkráčala z miestnosti. Cítila sa ponížene. Toľko práce a námahy si dala. Pre nič.
Edward sleduje ako sa jeho dcérka zabáva. Nebol nadšený tým, že ju sem musí zobrať. Inú možnosť nemal. Elizabeth má lekárske vyšetrenie, Alex je na sústredení a nik zo starých rodičov nemal čas, skôr neboli ochotní prísť do Londýna a postrážiť Christinu. Bodky za všetkým, bola správa od ich babysitterky, že ochorela. Práve dnes potreboval vybaviť dôležité obchodno-pracovné záležitosti. Bol donútený ich preložiť na iný deň, na druhej strane však neľutuje. Strávi tak deň s Christinou. Aspoň jeden z mála čo má. Nabalil jej všetko, len aby sa nenudila. Hračky, knižky, farbičky, dokonca aj walkman. Margareth položila pred Edwarda espresso s mliekom a pred jeho dcérou misku s cookies a veľký pohár džúsu. Edward nemá chuť dodržiavať nastavenú zdravú životosprávu jeho manželky. Pri deťoch to ani neschvaľuje. Nech si dajú na to, na čo majú chuť. Načo ich obmedzovať.
Odpil si z kávy, po niekoľkýkrát sa znovu snažil koncentrovať na prácu. Žeby sa mu to darilo sa nedá povedať. Od Monzy neprešli ani dva týždne a on neprestajne uvažuje nad slovami jeho dcéry. Nedávajú mu dokonca spávať. Niekoľkokrát ju už chcel zobrať na motokáry, vždy ho však niečo zabrzdilo. Intuícia alebo šiesty zmysel.
„Človek aby si normálne vybavil termín, keď sa chce s tebou stretnúť.“ ticho miestnosti narušil hurónsky hlas Henryho De Foe. Edward otvorenými ústami hľadí na svojho najlepšieho kamaráta, ktorý už niekoľko rokov žije s manželkou a dvomi osemročnými chlapcami, jednovaječnými dvojčatami Danielom a Damienom v Paríži, ktorých majú problém rozoznať aj rodičia.
„Pre boha, Henry čo tu robíš?“ Silno sa objali. „Koľko sme sa nevideli?“ zvedavo sa ho spýtal Edward.
„Vyše roka.“ Edward sa pozrel na chlapcov, ktorí hanblivo vykukovali spoza Henryho chrbta.
„Už som ani neveril, že prídeš niekedy za mnou. Za posledné roky sme sa vždy videli, len vo Francúzsku. Čo ťa priviedlo domov?“ Edwardova zvedavosť sa stupňuje. Henry sa posadil na koženú stoličku oproti pracovného stola.
„Treba si aj trochu oddýchnuť od práce.“ Christina pribehla k Edwardovi, vyskočila mu do lona a do rúk mu nepozorovane vložila nakreslený obrázok.
„Nepovedz, že ti začalo chýbať to naše anglické počasie.“ Henry sa zasmial.
„Myslíš to obdobie, keď neprší tak je zima alebo hmlisto a to aj cez leto?.“ dodal s veľkým úsmevom. Edward však spoza úsmevu odpozoroval, že nie je všetko u nich s kostolným poriadku. Jeho nepokojné obšmietanie na stoličke a nervózne pohyby a mimika.
„Niečo sa deje?“ priamo, no nenápadne sa ho spýtal. Damien a Daniel sa posadilia na otcove kolená.
„Nie každá žena je taká ako tvoja Elizabeth.“ Christina si oprala hlavu o Edwardovu hruď, pomaly ju začal hľadieť po chrbte.
„Čo sa deje?“ znovu sa ho spýtal. Henry len na neho len mlčky pozerá. Jeho manželstvo s francúzskou maliarkou Marion nebolo nikdy ideálne. Henryho pravidelné vyhľadávanie adrenalínových aktivít, otvorenosť a Marionine žiarlivostné výlevy a scény sú ako mínus a plus na magnete, ktoré vytvárajú viac problémov a vášni ako rodinnej pohody. Edward si všimol ako sa nervózne a neustále hrá najlepší kamarát s obrúčkou. Mal ju viac mimo prsta ako na prste. Vytušil blížiaci sa koniec manželstva.
„Poďme niekam, Ed.“ rýchlo odbočil od témy a nenápadne si vložil zlatú obrúčku do vrecka na saku. Nechce s ním preberať svoju špinavú manželskú bielizeň.
„Kam?“ zaskočene sa ho spýtal Edward. „Pozri strážim dcéru. Ty máš so sebou dvojčatá. Henry, my už dávno nie sme tí, dvaja slobodní mládenci…“
„Ed, upokoj sa,“ Henry mu skočil s pokojným hlasom do začínajúceho predslovu. Presne vedel kam by to smerovalo. „deti zoberieme so sebou. Vyberieme nejakú aktivitu, ktorú môžu robiť aj decká. Žiaden problém v tom nevidím.“ šibalsky žmurkol na malú Christinu, ktorá pozorne a zvedavo počúva aj keď sa tvári, že ju to totálne nezaujíma. Henry si všimol výkres malej Allison.
„Čo tak motokáry?“ podsunul mu nenápadne a huncútsky nápad na jazdenie. Christina sa začala obšmietať v otcovom lone.
„Oci, pozri! To som jaj ako som vyhrala titul s Ferrari.“ Christina mu ukázala na malú radujúcu sa postavu na obrázku.
„Edward, tvoja dcéra sa očividne rozhodla.“
„Preboha, Henry je to malé dievča s bujarou fantáziou.“ Edward si sám snaží zo svojej hlavy vytlačiť čo i len pomyslenie, že by Christina jazdila, ktoré sa mu vložilo do pamäte už počas víkendu v Monze.
„Takže si sa aj ty poddal konvenciám, pán Allison.“ Henry poukázal na to, čo obaja odcudzujú. Predsudky. Konvencie. Zaužívané a prežité zvyklosti. Edward sa pozrel nahnevane na kamaráta sediaceho pred ním. Naposledy ho takto podpichol pri prvom stretnutí s Elizabeth. Všetky nervy začali v jeho vnútri pracovať naplno. Nebude ho prirovnávať ku starým pánom a škatuľkovať ho ako Pána konvenčného. Pozrel sa odhodlane na svoju dcéru, potom na obrázok a znovu na Christinu. Vidí v jej očiach nadšenie a radosť. „Oci, ja budem jazdec a vyhrám spolu s Ferrari titul! Budem prvá žena, ktorá to dokáže.“ Spraví pre ňu všetko, aby výkres nebol len jej výplodom fantázie.

Surbiton Raceway, Worcester Park

„Žeby sa pán Konvenčný konečne vracal naspäť k svojim triezvym názorom?.“ Henry ho znovu podpichol a s veľkou radosťou. Jeho pripomienka sa mu vôbec nedostala na spracovanie v mozgu. Preletela mu cez myseľ ako motýľ cez prsty. Svoju pozornosť naplno venuje sediacej Christine v motokáre. Niekoľkýkrát jej už napravil baklavu. Najradšej by jej teraz namontoval čo najrýchlejšie aj bezpečnostné pásy. Len aby sa jej nič nestalo. Nevie si predstaviť ako by to musel vysvetliť Elizabeth, keby sa jej niečo stalo.
„Oci, prestaň! Všetci naokolo sa mi tu budú smiať.“ Christina odtláčala otcove ruky od svojej tvári. Nepáči sa jej to, že keď sa o ňu takto o ňu prehnane stará. Vidí, všetky tie pohľady chalanov okolo nej. Nechápe prečo sa na ňu tak pozerajú. Čo je na nej zvláštne? Čo je iné? To že je dievča a sedí v motokáre. Christina nevie svojím detským rozumom pochopiť prečo tak na ňu všetci hľadia.
„Nasadím ti helmu?“ spýtal sa jej. Odmietavo pokrútila hlavou, vytrhla mu ju z rúk. Edward si všimol pohľady ľudí. Vie sa vcítiť do kože svojej dcérky. Dal jej pusu na čelo.
„Ty to dáš.“ pošepol jej do ucha a odtiahol sa pomaly od nej. Sleduje ako jej inštruktor vysvetľuje všetko dôležité. Henry sa postavil vedľa neho. Edwardove oči znovu spočinuli na prázdnom bielom mieste po obrúčke.
„Konečne máme čas pre seba samých.“ povedal s pokojom Angličana výdychom povedal.
„Alebo sa porozprávať.“ zvedavo navrhol Edward, pritom však jedným okom sleduje Christinu, ktorá spolu s ostatnými čakala kým ich pustia na štart.
„Nie je o čom.“ Henry razantne odvrkol. Načínať tému osobného života sa mu nechce a nemá ani najmenšiu chuť. Chce dnes zabudnúť na všetky svoje osobné problémy.
„Ja mám iný názor.“ nedá sa len tak ľahko odbiť. Henry preložil nahnevano ruky cez hruď. Ignoruje pohľady kamaráta. Nedokáže pochopiť ako môže mať niekto ako Edward tak dokonalé manželstvo. Nejde mu to vôbec do hlavy. Ako je to možné. Neveril, že by mu to mohlo tak dlho vydržať. Dokonca má dve deti! On sa snaží vo všetkých ohľadoch, podporuje manželku v jej aktivitách, stará sa o deti, obmedzil svoje adrenalínové aktivity. No nič nepomáha. Svoje premýšľanie nad krachujúcim vzťahom sa snaží prerušiť sústredením sledovaním deciek na motokárach. Všimol si jedného malého jazdca. Dokáže dokonale blokovať súperov za sebou, vie kde má pridať, má aj rýchlosť. Len to prechádzanie cez zákruty je divoké. To potrebuje zlepšiť a veľmi. No má talent. Edward prestal sledovať dianie na trati, nemohla mu kamarátova nervozita ujsť. Z jeho postoja a nervóznej mimiky vyčítal viac ako z povedaných slov.
„Ako o tom nechceš hovoriť tak v poriadku. No raz sa s tým musíš niekomu zveriť.“ Edward takticky odvrátil svoj pohľad tiež na trať, snaží sa pohľadom nájsť svoju dcéru. No márne. Nejako ju stratil, alebo sa dokonale stratila medzi skúsenejšími jazdcami. O čom pochybuje, je to predsa dievča.
„Ako to robíš?“ mlčanie a ticho prerušila nečakaná Henryho otázka. Edward sa prekvapene otočil na kamaráta. „tvoje manželstvo. Povedz ako to robíš, keď je tak dokonalé a úspešné. V čom je tvoje tajomstvo úspechu?“ chŕlil zo seba otázky a nedočkavo čakal na odpovede. na položené otázky. Edward sa len pousmial.
„Henry, vieš koľkokrát sme sa pohádali a pochytili. No vždy keď sa pohádame tak sa neviem dočkať kedy prídem domov a ospravedlním sa jej. Každá hádka s Elizabeth ma mrzí. Pochopil som jednu vec. Moja žena je môj najlepší priateľ, ktorého som si zobral. Nie je to jednoduché, ale vždy sa musíš starať,….“
„Vy ste otcom toho malého dievčaťa na motokárach?“ rýchlo k nim pribehol inštruktor. Bol udychčaný z behu a oči mal vypleštené. Ešte viac ich však vypúlil Edward. Cez okuliare vyzerali ešte väčšie. Pre boha čo sa stalo? Jeho srdce mu išlo vyskočiť z hrude.
„Čo sa deje, vrav?!“ nemal som sem ísť! Nemal. Prečo som sa nechal nahovoriť. Vyčítal si v duchu Edward. Jeho srdce mu priam vyskakuje z hrude. Je neskutočne nervózny. Inštruktor len mlčí, no usmial sa trochu. Náznak úsmevu si však vystrašený Allison nevšimol.
„Má talent.“ odvetil mu širokým úsmevom. Padol mu kameň zo srdca. Keby tu nebol hluk z motokár tak by bolo počuť ako mu padol nie kameň, ale balvan.
„Talent.“ zopakoval potichu. V jeho hlave mu skrsol nápad. Talent. Znovu si v tichosti zopakoval toto slovo. Musí to využiť. Má peniaze, moc, konexie. Využije ich. Pre svoju princeznú spraví všetko.

Londýn – večer

Elizabeth si po náročnom dni strávenom na kardiológii si potrebuje konečne oddýchnuť a zrelaxovať. Na malú chvíľu vypnúť a prestať myslieť nad tým čo jej oznámili. Informáciu od svojho kardiológa, Ddr. Iana Hocha, nemohla niekoľko hodín predýchať a riadne spracovať. Nedokázala uveriť tomu uveriť čo jej povedal. Ako to má povedať svojmu milovanému manželovi, deťom a rodine. Christina je malá tá to nepochopí. Je na ňu príliš naviazaná a ona na ňu tiež. Nemá ani poňatia ako to oznámiť. Nedokáže to. Potrebuje na to viac času.
Zeleninový nožík pod silou zúfalstva razantne narazil na drevenú dosku pri prekrajovaní mrkvy. Tupý zvuk sa niesol po celej kuchyni. Jej zúfalstvo a strach sa odrážala na krájaní zeleniny do šalátu. Varenie vždy bolo pre ňu vášňou, teraz v ňom našla spôsob ako sa upokojiť a možný spôsob ako zabudnúť na neistú budúcnosť. Ktovie koľkokrát bude môcť navariť pre najbližších večeru alebo obed, či pripraviť nedeľné raňajky. Pri každom pomyslení sa jej od zúfalstva vykotúľali slzy. Snažila sa ich čo najrýchlejšie utrieť rukou. Edward spolu s dcérkou môžu byť čochvíľa naspäť. Nesmú ju takto vidieť. Chce ich ešte na pár dní uchrániť pred krutou realitou.

Edward odparkoval čierny Mercedes triedy….. do garáže, otočil sa ku Christine sediacej na zadnom sedadle.
„O tom kde sme boli a čo smer robili pomlčíme. Bude to naše malé tajomstvo, okej?“ pri ústach prstami naznačil známok. Chce sa uistiť, že Christina podrží svoj podrezaný jazyk za zubami. Christina si priložila ukazovák k perám a šibalsky sa usmiala. Z otcovho pohľadu dokázala vyčítať, že prehovoriť o motokárach by bolo veľmi zlé. Priam čertovsky zlé. Má však veľkú chuť sa svojej mame pochváliť ako sa jej dnes darilo. O tom ako porazila starších chlapcov na motokárach. Chcela by jej to veľmi povedať.
Edward jej otvoril zadné dvere, vyskočila spolu s mackom v ruke z auta. Allison sa načiahol pre tašku s jej vecami, hračkami a farbičkami. Dcérka mu neočakávane chytila ruku, prekvapene na ňu hľadí.
„Prekvapíme maminu spolu.“

Elizabeth trochu pomiešala čerstvý zeleninový šalát, pridala za hrsť lanových semiačok. Znovu zľahka premiešala šalát. V každom jednom premiešaný šalátu sa snažila odpútať od negatív a nájsť nejaké malé pozitíva. Žiaden úspech. Farebnosť šalátu ju dokázala odpútať od rozmýšľania. Pustené rádio ju zas prenieslo do sveta mimo realitu. Ocitla sa v zajatí nespútanej krajiny plných fialových lán. Provensálsko. Omamná vôňa levandúľ, príjemný prímorský vánok a dotyky, bozky od milovaného Edwarda. Romantické večere na terase s výhľadom na levanduľové polia, pohár toho najkvalitnejšieho červeného vína z Bordeaux a syry od lokálnych farmárov. Dlhé prechádzky medzi levanduľami. Zažiť to ešte raz. Ich svadobnú cestu. Autom precestovali celé južné Francúzsko a posledné letné dni strávili na Azúrovom pobreží v Cannes. Ešte raz sa znovu cítiť bezstarostný, slobodný a bez záväzkov. Tieto dni jej veľmi chýbajú. Už nejdú vrátiť. Chce byť aspoň na chvíľu sama s Edwardom. Len s ním.
„Milujem ťa.“ Edward jej vtisol zaľúbený bozk na líce a nežne ju pohládzal po páse a chrbte. Elizabeth dotyk manžela vytrhol z nečakane z predstáv. Tento bozk nie je fantázia je skutočný.
„Už ste doma?“ zaskočene hľadí na nich. Christina našpúlila pery, na špičkách sa naťahovala k mame. Elizabeth jej materinsky chytila detskú tváričku do dlaní. Vtisla jej bozk. Hladí jej do modrých očí. Má ich tak prenikavé. Keď bude dospelá, muži budú z jej očí hotoví a ženy jej ich budú závidieť. Je taká šťastná a usmievaná. Takto si ju chce zapamätať. Navždy. Palcami jej prešla po ružových líčkach.
„Miláčik, choď si umyť ruky a prezliecť sa. Za chvíľu bude večera.“ milo jej prikázala.
„Ako si sa dnes mala?“ spýtal sa jej zvedavo Edward, ktorého opantala rozvoniavajúca šípková omáčka. Elizabeth nereagovala na jeho otázku a sledovala ako Christina uteká do jej izby. „Liz, čo ti povedal Ddr. Hoch?“ spýtal sa jej znovu zvedavo manžel. Mierne otočila hlavu smerom k Edwardovi, ktorý neodolal omamnej vôni a chutná omáčku priamo z hrnca. S úsmevom mu prikývla. Nebude dnešok kaziť. Dnes nie, keď vidí akí sú obaja šťastní. „to som rád, že je všetko v poriadku.“ jemne si ju pritiahol k sebe a vtisol jej vášnivý bozk. Elizabeth zaborila svoje ruky do vlnitých tmavých vlasov manžela. Toto je presne to čo potrebuje! Bozky. Dotyky.
„Milujem ťa.“ pošepla mu medzi bozkami. „vy ste sa ako mali?“ Edward sa usmial na manželku.
„Výborne. Mali sme sa fakt výborne. Christina poslúchala, ani som niekedy nevedel, že je so mnou. Spravil som všetko čo som mal, dokonca aj viac.“ zaklamal.
„Čo som ti vravela, že to zvládneš.“
„No to neznamená, že ju budem brávať so mnou do práce.“
„To som nepovedala.“ potmehúdsky sa na neho usmiala. „Boli ste len v kancelárií?“ zvedavo sa ho spýtala. Všimla si únavu na Christine. Nikdy by nebola taká unavená a mĺkva ak by sedela celý deň v práci a navyše boli by skôr doma ako teraz. Edward sa snažil tejto otázke vyhnúť. Očividne sa jej nevyhol.
„Prečo sa pýtaš?“ znovu ochutnal z hrnca šípovú omáčku,. „miláčik, tá omáčka je výborná.“ snaží sa zahovoriť túto tému.
„Christie je nezvyčajne mĺkva na to, že celý deň sedela v tvojej kancelárií. Navyše by so sebou priniesla niekoľko výkresov.“ Edward vie, že ak to pôjde takto ďalej tak ho prekukne.
„Zabudol som ich v práci.“ zaklamal.
„Skutočne?“ Elizabeth sa oprala o kuchynskú linku a prekrížila ruky v bok. Prezieravo sa pozerá na manžela. Hra skončila. Allison pochopil, že klamať ďalej nemá zmysel.
„Prišiel za nami Henry spolu s dvojčatami,“ Elizabeth zostala zaskočená pri jeho mene. Nečakala, že bude v Londýne. Chcela sa spýtať manžela čo tu robili, ale radšej ho nechala nech pokračuje v rozprávaní. Edward sa odmlčal nevie čo povedať, lepšie povedané nevie ako to má povedať. Ak začne habkať Liz prekukne jeho klamstvo, bude najlepšie ak jej to povie priamo.
„Boli sme na motokárach.“ Elizabeth neveriacky hľadí s otvorenou pusou na manžela. Neverí vlastným ušiam, že to spravil.
„Aj Christie?“ spýtala sa ho priamo. Prikývol jej. „Pre boha Edward, koľkokrát sme sa o tom rozprávali, že je to hlúposť ju tam brať a výslovne sme sa dohodli že ju tam nezoberieme a zakážeme jej to. Prečo si to porušil? Máme predsa dohodu. Budeme ju od motoršportu držať čo najďalej!“ Elizabeth znovu začala biť silno srdce. Musí sa upokojiť. Táto informácie jej vôbec nepridala na pohode. Zhlboka sa nadýchla. „Dohodli sme sa na tom, že bude chodiť na kreslenie a dramatiku a nie na motokáry!“ skríkla na neho.
„Prepáč mi to miláčik. Nemohol som inak, bol to Henryho nápad.“
„Teraz to hoď na Henryho.“
„Dával som na ňu pozor,.“ Elizabeth nahnevano zazerá na manžela. „naša dcéra ma talent na jazdenie. Videl som to. Inštruktori boli z nej prekvapení a uchvátení. Na jej prvú jazdu v živote to bolo skoro dokonalé.“ Talent! Ako to môže povedať. Edward ju chytil za dlane. „Má talent. Dajme jej tú možnosť nech ho rozvinie.“ Elizabeth pokrútila hlavou. Jazdenie je nebezpečné. Nehody, zranenia a smrť. Nechce to dopustiť. Strach o dieťa jej nepridá na zdraví. Práve naopak. Nedovolí to. Musí tomu zabrániť, no dnes nemá silu namietať. Dnes nemá silu na hádku či namietanie. „Prosím miláčik?“ Manžel ju nežne hľadí po rukách.
„Môžeme to skúsiť,.“ potichu prikývla. Silno ju objal a pobozkal na pery. „no ak jej to nepôjde tak ju dáme na balet.“ Edward sa pozrel do jej očí a doširoka sa usmial.
„Nesklame nás. Bude úžasná.“ s nadšením sa Edward zamýšľal nad budúcnosťou Christiny.
Presne toho sa bojí. Že aj jej dcérka bude tak blízko smrti ako ona.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s